Jak i gdzie tanio robić zakupy spożywcze

Artykuły spożywcze należą do kategorii produktów pierwszej potrzeby. Można regularnie nie wydawać pieniędzy na rozrywkę, kulturę czy elektronikę, ale żywność każdy z nas kupuje (prawie)codziennie. Właśnie z tego powodu mamy tu duże pole do oszczędności. Zgodnie z ideą bloga nie będę tu pisał „jedz mniej”, bo ilość i rodzaj zjadanych kalorii to indywidualna sprawa, ale chciałbym was zainspirować do kupowania waszych ulubionych produktów taniej. Z perspektywy klienta mamy aktualnie doskonałą sytuację, gdyż ceny żywności wyraźnie spadają. Jednym z czynników mających na to wpływ jest duża ogromna konkurencja w tej branży. Ilość supermarketów i dyskontów prowadzących działalność w naszym kraju wymusiła wprowadzenie akcji promocyjnych, nawet w największej sieci w której przecież teoretycznie na wszystko są niskie ceny – w Biedronce.

Właśnie korzystając z promocji typu kup jeden produkt w normalnej cenie a drugi za 1gr/1zł, kup 3 sztuki danego produktu w cenie 2, lub -20% na dany asortyment możemy kupić żywność sporo taniej. Podstawowa sprawa to sprawdzanie czy aby na pewno to jest okazja. Nie można wykluczyć, że sklepy na czas promocji zawyżą znacznie podaną cenę produktu przed promocją, aby lepiej wyglądała w stosunku do ceny w promocji. Z moich obserwacji wynika, że nawet bardzo często tak się dzieje. Nie stanowi to problemu gdy cena promocyjna mimo tego zabiegu i tak jest niższa od „standardowej”, ale warto to sprawdzić przed zakupem. Osobiście artykuły spożywcze kupuję najczęściej w czterech sklepach które mam dość blisko domu są to: Biedronka, Lidl, Real, Carrefour i właśnie we wszystkich tych sieciach regularnie występują wymienione promocje.
Mimo to dziś opiszę Wam moje nieduże, ale bardzo korzystnie zakupy zrobione w markecie sieci TESCO. Nieczęsto robię w tym sklepie zakupy gdyż nigdy nie przypadł mi on do gustu, a poza tym mam go znacznie dalej od domu niż wymienione wcześniej 4 sieci. Przeglądając aktualne gazetki w aplikacji „Promocje w telefonie” wyjątkowo zainteresowała mnie aktualna oferta tej sieci, do tego stopnia, że postanowiłem odwiedzić TESCO w swoim mieście i zrobić w nim zakupy.

Moje tanie zakupy w TESCO. CASE STUDY

Oto co kupiłem i ile zaoszczędziłem:

2x cukier trzcinowy SANTE 500gr – 2x 4,49zł, regularna cena 2x7zł – oszczędność 5,02zł

2x kefir ZOT 400gr – 2zł (promocja drugi za grosz, cena 1,99zł/szt. jest realna – sprawdziłem) – oszczędność 1,98zł

2x czekolada Alpen Gold 90gr – 2,89zł (promocja 2 w cenie 1) – oszczędność 2,89zł

2x sos spaghetti Łowicz 350gr – 6zł promocja „2 za 6zł” – oszczędność 2zł
(realna cena jednej sztuki 3,5zł sklep trochę naciągnął ją w gazetce do 3,99zł za sztukę)

Promocja 2 za 6zł

Promocja 2 za 6zł

2x kawa rozpuszczalna Nescafe Classic 200gr – 2x 12,99zł realna cena w sklepach – 19zł – oszczędność na dwóch sztukach 12,02zł, cena na półce to 13,99zł ale dla posiadaczy karty ClubCard cena to 12,99zł/szt

Warto mieć karty lojalnościowe :)

Warto mieć karty lojalnościowe 🙂

2x woda mineralna „Muszyna” 1,5l – dwie w cenie jednej – oszczędność 1,79zł

Dodam do tego, że za zakupy dostałem 174 punkty ClubCard (miałem extra bon na 150p) – oszczędność 1,74zł które dostane kiedyś w bonach

Za zakupy zapłaciłem kartą Getin Online „Tanie Zakupy” która to zwróci mi 10% za całe zakupy.

Jeżeli też chcesz dostawać 10% zwrotu za zakupy spożywcze kliknij tutaj (link otworzy się w nowym oknie) i wypełnij wniosek o otwarcie konta.

Czas na podliczenie.

Ile zaoszczędziłem

Korzystając z promocji w sklepie: 27,44zł
Punkty ClubCard: 1,74zł
Zwrot za zakupy od GetinBanku: 4,92zł

RAZEM: 34,10zł biorąc pod uwagę niedużą kwotę moich zakupów 49,23zł

daje to rabat – oszczędność na poziomie ~ 69,26%!

Paragon

Paragon

Myślę, że to całkiem niezły wynik, ale chętnie przeczytam o waszych sukcesach w oszczędnościach na zakupach spożywczych.

p.s. Podobał Ci się wpis? Aby nie przegapić następnego kliknij teraz „Lubię To”: