Najlepsza oferta konta bankowego w 2015 roku?

Kilka dni temu w prima aprilis całkiem poważnie internetowy bank  „T-Mobile usługi bankowe dostarczane przez Alior Bank” ogłosił zmiany od 1 czerwca 2015 roku, nie będzie już 100% darmowym kontem z kartą, gdyż za kartę trzeba będzie zapłacić 6zł/mc przy nie wykonaniu płatności kartą w danym miesiącu na kwotę 200zł. Moi czytelnicy zauważyli tą zmianę bardzo szybko, jeszcze tego samego dnia dostałem 2 komentarze w tej sprawie pod moim postem o darmowych kontach bankowych.

Aby uniknąć opłat z konto T-Mobile poza aktywnym korzystaniem z niego można też zrezygnować z samej karty. W tym banku można to zrobić wyjątkowo łatwo bo wystarczy po zalogowaniu w panelu transakcyjnym w zakładce „Karty” po wybraniu danej karty wybrać opcję „Zmień status karty” i tu „Nowy status” – „Zamknięta”. Operację należy zatwierdzić otrzymanym od banku kodem jednorazowym SMS. Konto można też całkowicie zamknąć poprzez wirtualny lub realny oddział banku, infolinię bądź listownie. Tyle na temat konta T-Mobile, a teraz wam przedstawię nową, wyjątkowo atrakcyjną ofertę osobistego konta bankowego.

Konto „Lubię To!” banku BPH

Wydawać by się mogło, że skończyły się czasy moneyback’ów za płatności kartą w bankach wraz z ustawowym obniżeniem opłat jakie ponoszą firmy za przyjęcie płatności „kartą” ale okazuje się to nie prawdą. Bank BPH wprowadził do oferty bardzo atrakcyjne konto „Lubię To” dzięki któremu możemy otrzymać od banku aż 650zł.

Zanim napiszę jak tego dokonać, wymienię jeszcze inne zalety tego konta bankowego:

  • darmowe prowadzenie konta – bez dodatkowych warunków
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • darmowa karta do konta jeśli w danym miesiącu min. 4 razy nią zapłacisz – w innym przypadku opłata miesięczna wyniesie 6 zł
  • darmowe przelewy w PLN przez Internet

650zł możliwe jest do otrzymania w dwóch promocjach, w pierwszej jest do zyskania do 600zł. Oto instrukcja jak je otrzymać:

Jeżeli aktualnie (i od 1.01.2015) nie posiadasz żadnego konta w banku BPH:

– do dnia 30 czerwca 2015r. otwórz konto „Lubię To” wraz z kartą korzystając z tego promocyjnego formularza
– płać otrzymaną kartą w sklepach, punktach usługowych stacjonarnych i przez internet. Otrzymasz zwrot 3% – maksymalnie 50zł w miesiącu (czyli od wydanej kwoty 1667zł)

Zwroty będą wypłacane przez 12 kolejnych miesięcy czyli razem można otrzymać wspomniane 600zł

Dodatkowe 50zł można otrzymać wnioskując o limit debetowy w koncie. Po utrzymaniu usługi przez minimum 6 miesięcy otrzymamy 50zł. Pełen regulamin obu promocji znajduje się tutaj

Oferta jest wysoce atrakcyjna, szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak dobrej promocji bankowej w tym roku. Banki aktualnie z powodów obniżonych opłat interchange (płaconych przez firmy przyjmujące płatności kartą) i niskich stóp procentowych (przez co np. spadło maksymalne oprocentowanie kart kredytowych) zarabiają mniej i coraz częściej podnoszą opłaty za podstawowe usługi jak prowadzenie konta czy użytkowanie karty. Ja już wysłałem wniosek o otwarcie konta i czekam na kartę, Tobie też polecam to zrobić właśnie teraz aby jak najszybciej zacząć otrzymywać zwroty za zakupy 🙂