F.lux darmowy program komputerowy który uczyni Twoje życie lepszym

Czy program komputerowy w dodatku darmowy może znacząco poprawić komfort naszego życia?
„Software to make your life better” takim właśnie hasłem promują swój program twórcy f.lux .
Program ten docenią zwłaszcza osoby, które wiele godzin spędzają przed swoim laptopem lub monitorem, zwłaszcza wieczorami. Program ten dostosuje temperaturę barwową naszego ekranu do aktualnego otoczenia za oknem. Wraz z zapadaniem zmierzchu, ekran komputera z zainstalowanym programem f.lux zacznie stopniowo zmieniać temperaturę emitowanego świtała, podobną do tej jaka panuje aktualnie za oknem.

W tym miejscu czas na trochę teorii.

Standardowo monitor komputera emituje światło o temperaturze (barwie) zbliżonej do światła dziennego. W momencie gdy za oknem zapada zmrok, a my pracujemy przy komputerze, nasze oczy ale także nasz mózg, męczy się z powodu dezorientacji, gdyż docierają do niego sprzeczne informacje. Ekran świeci nam w oczy światłem dziennym, a za oknem mamy co innego.

Bez f.lux

Mój monitor bez flux

z F.lux

z Flux :))

Jakie korzyści przynosi używanie f.lux?

Korzystanie z programu f.lux przyniesie wymierne korzyści dla naszego organizmu. Nasze oczy będą znacznie mniej odczuwać wieczorną pracę przy komputerze, a także nasz mózg będzie mniej pobudzony na noc, dzięki czemu łatwiej zaśniemy. W sieci można trafić na dyskusje czy „ten program naprawdę działa”, ale każdy kto raz zainstalował i użył tego programu, nie wyobraża sobie pracy bez niego.

Włączony program nie jest zalecany jedynie przy pracach nad grafiką komputerową i przy innych czynnościach wymagających standardowej temperatury barowej. Program f.lux można łatwo i szybko czasowo wyłączyć za pomocą jednego kliknięcia.

Program dostępny jest na systemy: Windows, Linux i iOS na stronie justgetflux.com