Internet za darmo? A czemu nie!

Możliwe, że nie wiesz o tym, ale dostęp do internetu możesz mieć zawsze i wszędzie w Polsce za darmo!

Nie mam tu na myśli szukania darmowych hotspotów WiFi ale usługę AERO2. Spółka ta kilka lat temu wygrała przetarg i dzięki temu otrzymała zgodę na świadczenie usług bezprzewodowego, szybkiego dostępu do internetu. Warunkiem przetargu i możliwości korzystania z pewnych częstotliwości jest świadczenie przez spółkę, bezpłatnego dostępu do internetu, dla każdego chętnego obywatela Polski. Początkowo bezpłatny internet miał być oferowany od 22.12.2011 przez 3 lata, lecz z powodu nie wypełnienia pewnych zobowiązań przez AERO2 termin został przesunięty aż do 21.12.2016r.

Materiały Aero2

Materiały Aero2

Dla kogo bezpłatny Internet od AERO2?

Jak już pisałem z oferty może skorzystać każdy, ale bądźmy szczerzy, mało kto zdecyduje się aby był to dla niego jedyny dostęp do internetu. Powodem tego są niskie parametry usługi:

– prędkość transmisji danych do 0,5MBit – dziesięć lat temu była by całkiem niezła, dziś gdy komercyjni operatorzy oferują łącza nawet ponad 100MB/s, prędkość AERO2 nie wygląda imponująco,

– połączenie automatycznie jest zrywane co 60minut, po których aby dalej korzystać z internetu należy przepisać kod (captcha) z obrazka,

– na plus dla usługi AERO2 (poza bezpłatnością) należy zaliczyć brak limitu transferu do wykorzystania.

Osobiście posiadam kartę AERO2 już ponad dwa lata. Korzystam z niej w telefonie (z dual sim) dzięki czemu nie płacę za drogie pakiety internetowe u swojego operatora. Bezpłatny internet przydaje mi się też na wakacjach i wyjazdach, a także jako awaryjny dostęp do sieci gdy stacjonarny dostawca ma awarię (rzadko ale się zdarza).

Co zrobić aby korzystać z usługi darmowego internetu od AERO2?

Należy wypełnić i wysłać wniosek, wpłacić 20zł depozytu za kartę, 7zł za jej przesyłkę i czekać na swoją kartę sim, którą można używać w modemie przystosowanym do odbioru (musi obsługiwać pasmo 1800MHZ) np. Huawei E3131, lub w telefonie z dualsim (np. MyPhone Next-S).

Wszelkie informacje, wniosek do wypełnienia znajdziecie tutaj.