Ostatnie takie konta bankowe – bez opłat za prowadznie i kartę (bez haczyków)

Dziś pierwszy artykuł na moim blogu w dziale „Banki”. Postanowiłem zacząć od podstawowej sprawy dla każdego czyli od konta w banku. Wiele osób płaci za prowadzenie swojego konta, a jak nie to płaci np. za używanie karty płatniczej. Uważam, że to błąd i rozrzutność płacić za coś co można mieć całkowicie za darmo. Banki i tak zarabiają na nas gdy trzymamy u nich pieniądze lub np. gdy płacimy ich kartą. Zmiana banku to nie jest jakaś skomplikowana sprawa. Wystarczy najpierw założyć wybrane, bezpłatne konto. Gdy już mamy numer swojego nowego rachunku, należy poinformować o zmianie konta bankowego swojego pracodawcę lub ZUS (gdy otrzymujemy rentę, emeryturę lub inne świadczenie społeczne).

Wybrałem dla Was dwie ciekawe oferty kont bankowych, każda z nich wyróżnia się wśród innych bezwarunkowym* brakiem opłat za:

 • prowadzenie konta
 • wydanie i użytkowanie karty debetowej (do płatności w sklepach i wypłat w bankomatach)
 • przelewów zlecanych przez internet

* bezwarunkowym – czyli nie ma haczyków jakie mogę być w innych ofertach w których warunkiem bezpłatnego konta jest np. przelewanie na konto co miesiąc wypłaty czy określonej sumy pieniędzy, lub określona kwota która ma być co miesiąc wydana za pomocą karty

Obydwie polecane przeze mnie konta prowadzone są przez godne zaufania instytucje finansowe – banki w których przechowywane środki są zabezpieczone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (do 100tys euro) (do sprawdzenia tutaj)

1. T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank

Do niedawna, przed podpisaniem umowy z operatorem T-Mobile bank ten nazywał się krócej – Alior Sync. Ten bank to mocna oferta dla nierozrzutnych, gdyż oferuje najwięcej za darmo:

 • karty debetowe (można wysłać wniosek nawet o kilka sztuk, sam mam 2)
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na Świecie
 • 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (taki przelew trafia na konto odbiorcy w innym banku w ciągu maksymalnie paru minut)
 • konta (rachunki) walutowe wraz z kartą w Euro, CHF lub innej walucie
 • trzy bezpłatne w miesiącu wpłaty gotówkowe w wpłatomatach Euronet

Minusy tego konta są tylko estetyczne ale to kwestia gustu, mam na myśli różową kartę (kolorystyka T-Mobile) i sam serwis transakcyjny.

Serwis transakcyjny T-Mobile Alior Bank

Serwis transakcyjny T-Mobile Alior Bank

Link do wniosku o otwarcie konta na stronie banku znajdziesz na końcu tego artykułu. Podpisanie umowy może się odbyć za pośrednictwem kuriera lub za pomocą przelewu z innego Twojego konta (dane w obydwu bankach muszą się zgadzać).

AKTUALIZACJA

Od czerwca 2015 karty debetowe nie są już bezwarunkowo bezpłatne. W przypadku nie wydania nią 200zł/mc opłata wyniesie 6zł

2. Bank SMART

Bank z bardzo dobrą polityką marketingową. Bank nie wykupuje kosztownych reklam w telewizji, dlatego może o nim nawet nie słyszałeś. Bank promuje się dużo mniejszym kosztem tylko w sieci, a zaoszczędzone środki w postaci atrakcyjnej oferty przekazuje swoim klientom. Oto najważniejsze zalety konta bankowego w banku SMART:

 • darmowe prowadzenie konta
 • darmowe wydanie i użytkowanie karty
 • nielimitowane darmowe wypłaty w każdym bankomacie w Polsce i na Świecie
 • konto oszczędnościowe 3,5% (do 50-tys zł) – tak wysokiego oprocentowania konta oszczędnościowego nie oferuje aktualnie żaden inny bank w Polsce!
 • nowoczesny ale przejrzysty serwis transakcyjny – przypadnie do gustu fanom starego mBanku 🙂
 • piękna karta VISA z wizerunkiem lamparta

Karta bankomatowa Banku SMART

Jak widać 2 ostatnie punkty to przeciwieństwo oferty konta T-Mobile, ale nie mamy tu bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

Serwis transakcyjny Banku Smart

Serwis transakcyjny Banku Smart

Obydwie oferty są bardzo atrakcyjne, są to najprawdopodobniej obecnie na rynku jedyne darmowe konta bankowe z kartą bez żadnych warunków do spełnienia. Zdecyduj która bardziej Ci odpowiada, a może warto mieć konta w obu bankach? Osobiście posiadam już od dłuższego czasu obydwa wymienione powyżej konta bankowe i szczerze mogę Wam je polecić.

Aby przejść na stronę banku T-Mobile (Alior Bank) i wypełnić wniosek o otwarcie konta kliknij tutaj

Aby przejść na stronę banku Banku SMART i wypełnić wniosek o otwarcie konta kliknij tutaj